פעילויות רשת ניצנים

כנס ניצנים

מעל מאה פעילים מכל התכניות היישוביות, נטלו חלק בכנס ניצנים השנתי שנערך בירושלים בחדש אדר. נושא הכנס היה חלומות והשראה, ובמסגרתו פגשו המשתתפים אנשים שחלמו ויישמו רעיונות ותוכניות שונות. הפעילים עסקו בתכנון פעיולויות עתידיות ובלמידה משותפת – אלו מנסיונם של אלו.

חלומות, השראה ופעילות חינוכית אינטנסיבית בתכניות היישוביות, הם הבסיס האיתן עליו נשענת רשת ניצנים, המאפשרת לחלום והמדגישה את חשיבות הפצת הידע בין כל הצוותים והפעילים ברחבי הארץ.

מפגש ראשי רשויות

בט”ז באייר (24.5.2016) התקיים מפגש ראשי רשויות וסגניהם החברים ברשת ניצנים. המפגש התקיים בשותפות המרכז לשלטון מקומי ובאירוח של חיים ביבס (יו”ר המרכז לשלטון מקומי).

המפגש עסק בנושא ניתוב משאבי מדינה לקידום סדר יום יהודי ישראלי ברשויות המקומיות. במהלך הפגישה הועלו רעיונות ודרכי פעולה להגדלת המשאבים עבור פעילויות הרשויות.

המשתתפים העידו שהמפגש היה חשוב ביותר ומרתק. הם ציינו כי לראשונה ראשי רשויות נפגשו סביב רוח, חזון, וערכים יהודים – ישראלים וציינו גם את החשיבות של שילוב הכוחות למטרה נעלה!

פורום מנהלות תכניות יישוביות

מדי חודש, מתכנסות מנהלות התכניות היישוביות יחד עם צוותיהן וצוות ניצנים ליום דיונים מרוכז העוסק בנושאים שעל סדר היום של התכניות. יחידה קבועה וחשובה בסדר היום הנה ‘למידת עמיתים’, יחידה בה מציגות 3-2 מנהלות דילמה מחיי היום יום, כאשר לאחריו נערך דיון.

במפגש האחרון ערכנו למידה משותפת וסיכום של אירועי בתים מדליקים ומאירים יחד עם חברת היח”ץ. מפגשים אלו מעמיקים את הקשר בין התכניות, בין הצוותים ובעיקר מכוונים את דרכה של רשת ניצנים.

אתנחתא

כנס אתנחתא של כל צוותי רשת ניצנים נערך בסוף חודש סיון במלון אירוס המדבר בירוחם , רשות שהחליטה להצטרף לרשת ניצנים. במשך יומיים עסקו צוותי התכניות וצוות ניצנים בעניינים העומדים ברומו של עולם רשת ניצנים, בסיכום השנה ובתכנונים ראשוניים לשנה הקרובה.

שיאו של הכנס היה בשיחה מרגשת עם מיכאל ביטון, יו”ר המועצה המקומית, על זהות ופלורליזם, תוך כדי הצגת הקהילות השונות שבעירו.

סגור לתגובות.