אודות ניצנים

הַכּלֹ צָפוּי, וְהָרְשׁוּת נְתוּנָה, וּבְטוֹב הָעוֹלָם נִדּוֹן. וְהַכּלֹ לְפִי רבֹ הַמַּעֲשֶׂה (מסכת אבות, ג טו)

מי אנחנו?

עמותת ניצנים שהחלה את דרכה בשנת 2007, פועלת בשדה התרבות היהודית ישראלית בישראל ומהווה רשת ארגונית לתוכניות היישוביות המאוגדות בה. באמצעות תמיכה ברשויות מוניציפליות המבקשות להעשיר את הממד היהודי-ישראלי בחייהן על שלל ביטוייו, שותפה ניצנים בכינונה של חברה סובלנית, תוססת, ורב-גונית.

מה אנחנו עושים?

עמותת ניצנים מהווה רשת ארגונית לתוכניות היישוביות המאוגדות בה. העמותה פועלת לאיגום ידע והפצתו, הכשרת מנהיגות מקומית, פיתוח משאבים ומודעות ציבורית, ויצירת רשת ארצית של תכניות יישוביות, בהן מגוון מסורות שהן שונות, יוצרות תרבות יהודית ישראלית שהיא משותפת: מדי שנה נערכות בעידוד בכירים ברשות המקומית מאות פעילויות הפונות למגוון קהלי-יעד במערכות החינוך, התרבות והקהילה, שבהן לוקחים חלק יותר ממאה אלף אזרחים, עם פוטנציאל של חשיפה אל יותר מכחצי מיליון אזרחים בשנה הקרובה.

כיצד זה נעשה?

ניצנים רואה ברשות המקומית את הגורם המשפיע ביותר על חייו של התושב, ולכן פועלת להשבת האחריות לעיצוב סדר-יום יהודי-ישראלי לידיו, באמצעות תכניות המותאמות לאופיו של כל יישוב ויישוב. את הפעילות בתכניות היישוביות מובילים צוותים מקומיים מקצועיים ועשרות מתנדבים ופעילים, העובדים בשותפות עם הרשות המקומית ומטעמה.

והיכן?

לרשת ניצנים פרישה גיאוגרפית רחבה. מן המועצה האזורית רמת הגולן ועיריית נצרת עילית בצפון, דרך המועצה האזורית עמק חפר והעיר חולון במרכז, בואכה המועצה המקומית גן יבנה בשפלה והעיר ירוחם בדרום. לעמותת ניצנים פוטנציאל גדילה המתבטא כיום ביוזמות ‘ניצנימיות’ נוספות בנגב הצפוני ובחוף הכרמל.

אז מה מניע אותנו?

הידע המקצועי והניסיון הרב שנצברו לאורך השנים בתכניות היישוביות החברות ברשת ניצנים מושקעים ביצירת שינוי ברמה הארצית, באמצעות יצירת מסה קריטית של רשויות שבהן תרבות יהודית-ישראלית רב-גונית המושתת על ערכי-יסוד שהם משותפים, תורמת לחוסנה ואופייה של הקהילה.

 

סגור לתגובות.