הנהלת ניצנים

קארן וייס

מצב משפחתי ומקום מגורים: נשואה ואם לבן בוגר, מתגוררת בצור הדסה.
השכלה: בוגרת Be.D בחינוך גופני, מכון וינגייט.
עשייה היום: אני משמשת כמשנה למנכ”ל קרן אבי חי ויו”ר ניצנים.
עשייה בעבר: בעברי עסקתי בתחומי תרבות, חברה וקהילה בארגונים שונים, ומזה 13 שנים אני מנהלת ומקדמת פרויקטים בתחום היהדות הישראלית במסגרת קרן אבי חי.
החיבור שלי עם ניצנים: הרשויות המקומיות בארץ מחויבות כולן לפיתוח תשתיות פיזיות, לקידום החינוך ולמצוינות בתחומים שונים. נפקד מחזונן ההיבט הערכי – הערכים עליהם הן היו מעוניינות להשתית את פעילותן ועשייתן וכיצד ערכים אלו מתחברים להיותנו תושבים במדינה יהודית ודמוקרטית. ניצנים, מציעה חיבור מיטבי והבטחה גדולה – מחד היא מזמנת את הרשות על אגפיה ובשיתוף תושבים לחקור, ללמוד ולעצב את אורח החיים היהודי-ישראלי-מקומי שלהן; ומאידך – מאפשרת התנהלות דמוקרטית בה העירייה פועלת יחד עם התושבים כדי לקדם את תכנית ניצנים המקומית.
חזון, איפה אני רואה את ניצנים בעוד חמש שנים: מלווה ומסייעת לעשרים רשויות ברחבי הארץ לחגוג את התרבות היהודית-ישראלית המקומית כפי שתעוצב על ידיהן, מספקת השראה לרשויות נוספות ומהווה מודל לחיקוי ליוזמות מקומיות אחרות המבקשות ליצור שינוי בר קיימא

ברי בר ציון

מצב משפחתי ומקום מגורים:
השכלה: בעל תואר ראשון בהצטיינות בכלכלה ומנהל עסקים; ותואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים; תואר שני במנהל ציבורי, מבית הספר לממשל ע”ש קנדי באוניברסיטת הרווארד, כעמית קרן ווקסנר ישראל.
עשייה היום: איש ניהול וכלכלן, משמש כיועץ, כמנהל פרויקטים ואינטגרטור של מערכות מורכבות; פעיל בהנהלה של תאגידים בסקטור העסקי ובמגזר השלישי; חבר בוועד המנהל מן היסוד.
עשייה בעבר: לאורך השנים התמחיתי בניהול ובהובלה של ארגונים מורכבים בתהליכי שינוי, טיוב ושיפור עסקי ושירותי; אני בעל ניסיון בהתוויה והטמעה של מדיניות אסטרטגית; עבדתי שנים רבות בסביבה בינלאומית משתנה; התנסיתי במו”מ מורכבים עסקית ומשפטית ויש לי היכרות מעמיקה עם המגזר הציבורי והממשלתי בארץ; שימשתי כמנכ”ל A4E ישראל ומנכ”ל חברת “אמין” אשר הפעילה את תכנית אורות לתעסוקה בירושלים; הייתי מנהל מיוחד של בית החולים “ביקור חולים” בירושלים, שאותו הבאתי מפשיטת רגל לרווחיות; שירתתי כיועץ בכיר למנכ”ל משרד האוצר; הייתי יועץ עסקי למנכ”ל מפעל הפיס וקצין התקציבים של המפעל; והקמתי וניהלתי מקומונים של רשת “ידיעות תקשורת” מקבוצת “ידיעות אחרונות”.
החיבור שלי עם ניצנים: אני מאמין כי תכניות ניצנים, העוסקות בהתחדשות יהודית, ישראלית וציונית במרחב המקומי, מהוות חלק ממארג פתרונות שיש לו יכולת להשפיע ולשנות את ההתנכרות וההתנתקות של כה רבים, מן המשותף לנו.
חזון, איפה אני רואה את ניצנים בעוד חמש שנים: הגעה לארבעים עד חמישים רשויות מקומיות השותפות לרשת תכניות ניצנים, והנשענות זו על זו בריכוזה ובהנחייתה של עמותת ניצנים המספקת סיוע במגוון תחומים – יהוו אמת מידה להצלחה מרשימה ומשמחת בטווח של חמש שנים.

מיה לפיד עדות

מצב משפחתי ומקום מגורים: נשואה, שלושה ילדים, חתולה וגרה בקיבוץ שפיים.
השכלה: תואר ראשון במדעי ההתנהגות מהמכללה האקדמית של ת”א-יפו ותואר שני במנהל עסקים מהמכללה ללימודים אקדמיים.
עשייה היום: מנהלת את יוזמת יכולים נותנים לקידום הנתינה הפרטית בישראל. היוזמה הנה קבוצת עבודה של תורמים ותורמות ישראלים אשר החליטו לפעול יחד לשינוי תרבות הנתינה הפרטית בקרב בעלי יכולת בישראל. היוזמה פועלת להצמחת פילנתרופיה ישראלית משמעותית, חברתית, מחוללת שינוי ומשפיעה. עידוד תרומות מהון אישי למטרות חברתיות תוך הגדלת היקף הנתינה הפרטית והנעה לנתינה אסטרטגית.
עשייה בעבר: בעברה עסקה מיה בעולם החברתי היהודי, בעיקר בארגונים העוסקים בקשרי העם היהודי והחברה בישראל וזהות יהודית. תפקידיה הקודמים כללו, בין השאר, היגוי והטמעה פנים ארגונית של התכנית האסטרטגית והובלת תהליך המיתוג מחדש של בית התפוצות בהפיכתו למוזיאון העם היהודי, ניהול דסק צפון אמריקה במכבי תנועה עולמית, שליחות מטעם הסוכנות היהודית לתנועת “הבונים דרור” ולפדרציה היהודית בפילדלפיה.
החיבור שלי עם ניצנים: הפלורליזם מתחיל בתוכנו. אם נדע להכיל את מגוון הדרכים, המסורות, המנהגים והביטויים לזהות יהודית ישראלית, נדע לקבל את האחר ולחיות יחד במרחב ציבורי ואזרחי משתף ומשותף, המאפשר להכיל את השונות, ללא היררכיה ובכבוד הדדי. אני מאמינה כי יכולת זו ליישם פלורליזם הלכה למעשה, קריטי לנו כחברה ישראלית, ובעיצוב הערכים שלנו כמדינה יהודית דמוקרטית.
חזון, איפה אני רואה את ניצנים בעוד חמש שנים: רשת פורחת של תכניות יישוביות המהוות דוגמה והשראה לעשייה משותפת, המחזקת תחושת שייכות, מעצימה תושבים וישובים, ומביאה לידי ביטוי את מגוון הקולות, הערכים והיצירה של זהות יהודית ישראלית עכשווית.

שי פלבר

מצב משפחתי ומקום מגורים:
השכלה: בעל תואר ראשון בגיאוגרפיה ופיתוח סביבתי מטעם אוניברסיטת בן גוריון ובוגר התוכנית למנהלים לתואר שני במדיניות ציבורית (MPA) של אוניברסיטת תל-אביב.
עשייה היום: אני משמש הן כסמנכ”ל קשרי קהילות בעולם והן כמנהל פעילות FRD בישראל בסוכנות היהודית. במסגרת תפקידיי אני אמון על ניהול פעילות הסוכנות ברחבי העולם (למעט צפון אמריקה וחמ”ע), מנהל את צוות יחידת ה-FRD בישראל ומטפל בנושאים שונים הקשורים לעבודה עם תורמים. כמו כן, אני חבר בהנהלת מתנ”ס כפר סבא, ובהנהלת החוויה הישראלית.
עשייה בעבר: בשנת 2000 התחלתי את עבודתי בסוכנות כשליח המחלקה לחינוך של הסוכנות היהודית ביוהנסבורג בדרום אפריקה; ובהמשך שימשתי בתפקידים שונים, ביניהם עוזר ליו”ר, מנהל שותפות 2000 בכפר סבא, עמק חפר וחדרה, ויועץ בכיר למנכ”ל הסוכנות.
החיבור שלי עם ניצנים:
חזון, איפה אני רואה את ניצנים בעוד חמש שנים:

ליאור שהם

מצב משפחתי ומקום מגורים:
השכלה: תואר ראשון בממשל ודיפלומטיה בהצטיינות במסגרת תכנית ארגוב למנהיגות במרכז הבינתחומי.
עשייה היום: מרצה ומנחה סדנאות בתחום הפרזנטציה האפקטיבית והעברת המסרים, בעל ניסיון בינלאומי מגוון בסקטור הפרטי, הציבורי ובמגזר השלישי. מספק ייעוץ למנהלי עמותות, מנכ”לי חברות, יזמים, ונציגי מכירות בהכנת מצגות לאירועים כמו TEDx  ובין לקוחותיו חברות וארגונים רבים כגון צ’ק פוינט, מלאנוקס, בית איזי שפירא, המכון לחינוך דמוקרטי ועוד. פעיל בעמותת “נובה”, המספקת יעוץ אסטרטגי לעמותות, ומתנדב בעמותת “אחריי” המטפחת מנהיגות בקרב בני נוער מהפריפריה.
עשייה בעבר: שרת במשלחת ישראל לאו”ם כחלק מצוות התקשורת של השגריר רון פרושאור.
החיבור שלי עם ניצנים:  הדבר שהכי מחבר אותי אישית ל”ניצנים” היא היכולת של הקהילות שלנו להכיל, לקבל ולהשמיע קולות שונים במטרה לייצר חברה שווה, צודקת ומלוכדת יותר.
חזון, איפה אני רואה את ניצנים בעוד חמש שנים: ארגון מוביל, המהווה דוגמה ומופת לשיתוף פעולה אפקטיבי ומכבד בין אנשים, ארגונים וקהילות.

פרופ’ אביגדור שנאן

מצב משפחתי ומקום מגורים: נשוי + 3 ילדים + 9 נכדים. מתגורר בירושלים.
השכלה: פרופ’ (אמריטוס), לשעבר איש האוניברסיטה העברית בירושלים. וכעת ראש תוכנית לתואר שני במכללת חמדת הדרום בנתיבות. תחומי העיסוק המחקריים שלי הם ספרות האגדה והמדרש, תרגומי המקרא הארמיים וסידור התפילה.
עשייה היום: אני מקדיש מחילי ומזמני להפצת מסורת ישראל בכל מסגרת, בעל פה, בכתב ובשאר אמצעי המדיה השונים.
עשייה בעבר: פרסמתי למעלה מ-150 מאמרים וכתריסר ספרים, שהפופולרי שבהם הוא “פרקי אבות – פירוש ישראלי חדש”; מזה כעשרים שנה אני משמש כיועץ אקדמי לקרן אבי חי ולבית אבי חי.
החיבור שלי עם ניצנים: אני מאמין כי במסגרת ניצנים – אולי יותר ממסגרות אחרות – יתאפשר לי להגיע אל קהלים מגוונים ולשזור אל תוך פעילותם הברוכה את ערכי המסורת והתרבות של עם ישראל לדורותיו ולתפוצותיו.
חזון, איפה אני רואה את ניצנים בעוד חמש שנים: בחזוני, אני רואה את רשת ניצנים כחובקת קהלים וקהילות מכל קצווי החברה הישראלית מכאן, ומכל חלקי מדינת ישראל מכאן.

סגור לתגובות.