צוות ניצנים

אלי גוראלי גור, מנהל פעילות ארצית

מצב משפחתי ומקום מגורים: נשוי + 4, מתגורר במודיעין.
השכלה: בעל תואר ראשון במחשבת ישראל ומדעי היהדות; תואר ראשון בחינוך בלתי פורמאלי; תעודת הוראה במחשבת ישראל לגילי חטיבות ביניים ותיכון; בוגר קורסים לניהול ופיתוח צוותים בחברה למתנ"סים; בוגר קורס לניהול דיאלוג ישראל והתפוצות; בוגר קורס הנחיית קבוצות דיאלוג יהודים-ערבים; בוגר קורס של חברת משימות לגיוס כספים ומשאבים במגזר ההתנדבותי.
בעברי: ניהלתי את מתנ"ס נוה אפק בראש העין; הקמתי את המחלקה להתחדשות יהודית בחברה למתנ"סים; הדרכתי מרכזים קהילתיים ברוסיה, ארה"ב ואירופה בתחומי החינוך והתרבות היהודית; ריכזתי את פעילות שותפות 2000 ניו יורק ירושלים; ובמשך חמש שנים ייצגתי את פדרציית ניו יורק בישראל כמנהל החטיבה לתרבות והתחדשות יהודית.
בחזוני: הייתי רוצה לראות אנשים בחברה הישראלית לוקחים אחריות על חיי הרוח היהודיים שלהם בקהילה שבה הם חיים, בלי לחכות לאף אחד ומתוך אמונה ביכולת שלהם. השליחות שלי היא לעזור להם לממש בדיוק את זה.

יערה בן גיגי, מנהלת כספים ותפעול יערה בן גיגי

מצב משפחתי ומקום מגורים: נשואה +1 ומתגוררת בירושלים.
השכלה: בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות; ותואר שני בתכנית שוורץ לניהול מלכ"רים באוניברסיטה העברית.
בעברי: שימשתי במספר תפקידים בארגון "אלומה" שחרת על דגלו את האמירה "משירות משמעותי לחיים בעלי משמעות"; בצבא שירתתי כמורה חיילת וכרכזת מורות חיילות דרום במסלול ת"ת (תרבות תורנית); במהלך שנותיי בשבט משואות בצופים, השבט הדתי הוותיק ביותר בתנועה, הדרכתי וריכזתי גדוד חניכים בעלי צרכים מיוחדים.
בחזוני: כל חיי גדלתי במסגרות דתיות לאומיות, ואני מאמינה שהיהדות היא של כולנו ואין לאף קבוצה באוכלוסייה בעלות עליה. לכן אני מתחברת מאוד לניצנים ומאמינה ברעיון המרכזי של הארגון, וביכולת ליצור חברה ישראלית טובה יותר ששואבת מהתרבות והמסורת היהודית והישראלית. אני שמחה על ההזדמנות להיות "ניצן" במשפחת ניצנים, שמצמיחה "פרחים" שמפיצים טוב לסביבתם.

מורדי כהןמורדי כהן, מנהל מידע וידע

מצב משפחתי ומקום מגורים: נשוי + 6 + נכדים.
השכלה: בעל תואר ראשון בתלמוד וספרות עברית.
בעברי: שימשתי כמנהל מחלקה לחינוך; מנהל מתנ"ס; מנהל מחלקת מולטימדיה, מרצה אורח ב – Paideia – המכון האירופאי לחינוך יהודי בשבדיה ומרצה בנושאי 'יהדות אז, כאן ועכשיו'.
בחזוני: העם היהודי התקיים מאז הקמתו בזכות הכרת ערכיו והטמעתם בכל שדרות הציבור. בעולם שבו ערכים לא תמיד עומדים ברומו של עולם, חזון ניצנים, ודרכה, מהווים את השילוב הנכון בין אחריות הציבור לבין חשיבות הפרט. אני מאמין שיישום רחב של דרך זו יביא את תושבי היישובים החברים ברשת ניצנים להיות שותפים לחזון של עם חופשי בארצו, בטוח בדרכו וגאה במעשיו.

אורלי ברודי-שקורי, מנהלת קשרי רשויות

מצב משפחתי ומקום מגורים: נשואה + 5, מתגוררת במודיעין.אורלי ברודי-שקורי
השכלה: בעלת תואר ראשון בחינוך ובספרות עברית; ותעודת הוראה בספרות עברית מהאוניברסיטה העברית בירושלים; נמצאת לקראת סיום לימודי תואר שני במדיניות ומינהל בחינוך באוניברסיטת תל אביב; בוגרת תכנית להנחיית קבוצות של מלי"ץ; תכנית 'גוונים' במודיעין; ובוגרת המדרשה ליהדות בקיבוץ עין הנציב.
בעברי: שימשתי כסמנכ"לית עמותת פנים – איגוד ארגוני ההתחדשות היהודית בישראל; ולפני זה בעמותת מלי"ץ; בשנתיים האחרונות אני מובילה בהתנדבות הקמת קהילה יהודית-ישראלית בשכונת מוריה במודיעין.
בחזוני: מרכיב הזהות, התרבות והמסורת היהודית הוא חיוני להמשך קיומה של מדינת ישראל והעם היהודי.
עמותת ניצנים ומודל עבודתה הייחודי מאפשר לכל יהודי-ישראלי באשר הוא נגישות להוויה, זהות ותרבות יהודית שבבסיסה פתיחות, כבוד ומחויבות לישראל יהודית ודמוקרטית ואת האפשרות לעצבה בהתאם לערכיו ולאורח חייו, במעגלי השייכות השונים שלו: האישי, המשפחתי, היישובי וכלל החברה הישראלית.
בעוד חמש שנים אני צופה ומקווה כי כל הרשויות החברות בניצנים יהוו מסה קריטית אשר תשפיע על כלל החברה הישראלית ותקדם את מדינת ישראל ליהודית יותר ולדמוקרטית יותר.

 אילת מרידור, מנהלת תוכן והדרכה

מצב משפחתאילת מרידורי ומקום מגורים: אם לשלושה מתגוררת בנווה אילן

השכלה: לומדת לימודי תואר שני בתכנית גלוקל – פיתוח בינלאומי של האוניברסיטה העברית ובעלת BOFD משנקר. בוגרת קורס של "מתן – משקיעים בקהילה" למצוינות ניהולית ותכנית "האקסלרטוב" למיזמים חברתיים של תנועת פנימה.

בעברי: ניהלתי את עמותת מרק"ם – רשת קהילות מעורבות לחילונים – דתיים והמנעד, ניהלתי את תחום הקהילה בכפ"א והיה לי עסק פרטי לעיצוב שמלות כלה.

בחזוני: חברה ישראלית המתייחסת אל שורשיה כאל שלה, המתעקשת לחבר בין ערכי היהדות למציאות הישראלית על גווניה, הפועלת למען היות מקום לכולם על מורשותיהם ועל בסיס זה ליצירה של הווה משותף.

 ציפי סקטון, רכזת תמיכות מדינה והערכה

מצב משפחתי – נשואה +4
השכלה: תואר ראשון בחשבונאות ומערכות מידע ובעלת תעודת רואי חשבון מוסמך, תואר שני במינהל עסקים בהתמחות במימון.
בעברי: במשך 5 שנים עבדתי במשרד רואה חשבון KPMG בתחום המלכ"רים. המשכתי לפרויקט ייחודי במימון יד הנדיב בארגון קמרון בו ליווי עמותות בתחום הפיננסי במשך 3 שנים. ובמשך שנתיים עבדתי בגשר במנהלת כספים.
בחזוני: בחזוני אני עוברת מתיעוד (עבודה של איש כספים) ליצירה ולליווי של פרויקטים שיהפכו את החברה הישראלית לסובלנית, מקבלת ופתוחה לרעיונות ולאנשים שונים.

סגור לתגובות.