צוות ניצנים

אלי גוראלי גור, מנהל פעילות ארצית

מצב משפחתי ומקום מגורים: נשוי + 4, מתגורר במודיעין.
השכלה: בעל תואר ראשון במחשבת ישראל ומדעי היהדות; תואר ראשון בחינוך בלתי פורמאלי; תעודת הוראה במחשבת ישראל לגילי חטיבות ביניים ותיכון; בוגר קורסים לניהול ופיתוח צוותים בחברה למתנ”סים; בוגר קורס לניהול דיאלוג ישראל והתפוצות; בוגר קורס הנחיית קבוצות דיאלוג יהודים-ערבים; בוגר קורס של חברת משימות לגיוס כספים ומשאבים במגזר ההתנדבותי.
בעברי: ניהלתי את מתנ”ס נוה אפק בראש העין; הקמתי את המחלקה להתחדשות יהודית בחברה למתנ”סים; הדרכתי מרכזים קהילתיים ברוסיה, ארה”ב ואירופה בתחומי החינוך והתרבות היהודית; ריכזתי את פעילות שותפות 2000 ניו יורק ירושלים; ובמשך חמש שנים ייצגתי את פדרציית ניו יורק בישראל כמנהל החטיבה לתרבות והתחדשות יהודית.
בחזוני: הייתי רוצה לראות אנשים בחברה הישראלית לוקחים אחריות על חיי הרוח היהודיים שלהם בקהילה שבה הם חיים, בלי לחכות לאף אחד ומתוך אמונה ביכולת שלהם. השליחות שלי היא לעזור להם לממש בדיוק את זה.

יערה בן גיגי, מנהלת כספים ותפעול יערה בן גיגי

מצב משפחתי ומקום מגורים: נשואה +1 ומתגוררת בירושלים.
השכלה: בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות; ותואר שני בתכנית שוורץ לניהול מלכ”רים באוניברסיטה העברית.
בעברי: שימשתי במספר תפקידים בארגון “אלומה” שחרת על דגלו את האמירה “משירות משמעותי לחיים בעלי משמעות”; בצבא שירתתי כמורה חיילת וכרכזת מורות חיילות דרום במסלול ת”ת (תרבות תורנית); במהלך שנותיי בשבט משואות בצופים, השבט הדתי הוותיק ביותר בתנועה, הדרכתי וריכזתי גדוד חניכים בעלי צרכים מיוחדים.
בחזוני: כל חיי גדלתי במסגרות דתיות לאומיות, ואני מאמינה שהיהדות היא של כולנו ואין לאף קבוצה באוכלוסייה בעלות עליה. לכן אני מתחברת מאוד לניצנים ומאמינה ברעיון המרכזי של הארגון, וביכולת ליצור חברה ישראלית טובה יותר ששואבת מהתרבות והמסורת היהודית והישראלית. אני שמחה על ההזדמנות להיות “ניצן” במשפחת ניצנים, שמצמיחה “פרחים” שמפיצים טוב לסביבתם.

מורדי כהןמורדי כהן, מנהל מידע וידע

מצב משפחתי ומקום מגורים: נשוי + 6 + נכדים.
השכלה: בעל תואר ראשון בתלמוד וספרות עברית.
בעברי: שימשתי כמנהל מחלקה לחינוך; מנהל מתנ”ס; מנהל מחלקת מולטימדיה, מרצה אורח ב – Paideia – המכון האירופאי לחינוך יהודי בשבדיה ומרצה בנושאי ‘יהדות אז, כאן ועכשיו’.
בחזוני: העם היהודי התקיים מאז הקמתו בזכות הכרת ערכיו והטמעתם בכל שדרות הציבור. בעולם שבו ערכים לא תמיד עומדים ברומו של עולם, חזון ניצנים, ודרכה, מהווים את השילוב הנכון בין אחריות הציבור לבין חשיבות הפרט. אני מאמין שיישום רחב של דרך זו יביא את תושבי היישובים החברים ברשת ניצנים להיות שותפים לחזון של עם חופשי בארצו, בטוח בדרכו וגאה במעשיו.

אורלי ברודי-שקורי, מנהלת קשרי רשויות

מצב משפחתי ומקום מגורים: נשואה + 5, מתגוררת במודיעין.אורלי ברודי-שקורי
השכלה: בעלת תואר ראשון בחינוך ובספרות עברית; ותעודת הוראה בספרות עברית מהאוניברסיטה העברית בירושלים; נמצאת לקראת סיום לימודי תואר שני במדיניות ומינהל בחינוך באוניברסיטת תל אביב; בוגרת תכנית להנחיית קבוצות של מלי”ץ; תכנית ‘גוונים’ במודיעין; ובוגרת המדרשה ליהדות בקיבוץ עין הנציב.
בעברי: שימשתי כסמנכ”לית עמותת פנים – איגוד ארגוני ההתחדשות היהודית בישראל; ולפני זה בעמותת מלי”ץ; בשנתיים האחרונות אני מובילה בהתנדבות הקמת קהילה יהודית-ישראלית בשכונת מוריה במודיעין.
בחזוני: מרכיב הזהות, התרבות והמסורת היהודית הוא חיוני להמשך קיומה של מדינת ישראל והעם היהודי.
עמותת ניצנים ומודל עבודתה הייחודי מאפשר לכל יהודי-ישראלי באשר הוא נגישות להוויה, זהות ותרבות יהודית שבבסיסה פתיחות, כבוד ומחויבות לישראל יהודית ודמוקרטית ואת האפשרות לעצבה בהתאם לערכיו ולאורח חייו, במעגלי השייכות השונים שלו: האישי, המשפחתי, היישובי וכלל החברה הישראלית.
בעוד חמש שנים אני צופה ומקווה כי כל הרשויות החברות בניצנים יהוו מסה קריטית אשר תשפיע על כלל החברה הישראלית ותקדם את מדינת ישראל ליהודית יותר ולדמוקרטית יותר.

 ליאור קולודני, מלווה

מצב משפחתי ומקום מגורים: נשואה ואם לשלושה בנים וסבתא לשתי נכדות, גרה בהושעיה.

השכלה: לימודי היסטוריה ומחשבת ישראל באוניברסיטת בן גוריון ואוניברסיטת חיפה. לימודי הנחיית קבוצות, בוגרת בית בית המדרש במדרשה באורנים ותוכנית “תהודה” למנהיגות יהודית.

בעברי: עובדת במדרשה באורנים למעלה מ – 20 שנה שבהם הנחתי קבוצות מעורבות של דתיים וחילונים, עבדתי במערכת החינוך עם קבוצות מורים בתחומי הזהות היהודית, ניהלתי פרויקט של קליטת תלמידים עולים והכשרת מורים ומחנכים לעבודה על זהות יהודית במערכת החינוך. הייתי שותפה בהקמת מרק”ם רשת של הקהילות המעורבות בליווי קהילות והובלת תכניות המנהיגות של הרשת. ניהלתי את הפדגוגיה של המדרשה והייתי שותפה בצוות הניהול של הארגון.

בחזוני: נולדתי וגדלתי בקיבוץ מזרע בעמק יזרעאל. אני נכדה לחלוצי העליה השלישית שעל ברכיי חזונם צמחתי. אני מאמינה בערכים שנובעים מהתפיסה שכל בני האדם נולדו שווים בזכויותיהם ופועלת לקדם את ערכי האחווה, הצדק והחמלה בקהילה בה אני חייה ובמקצועי כמחנכת, מנחה ומלווה ארגונים ואנשים. זהותי היהודית התפתחה והתגוונה לאורך השנים והיום אני בת בית בעברי הקיבוצי ובזהותי היהודית. אני רואה בחיים קהילתיים קרקע לצמיחה ומימוש אישי של יחסים וערבות הדדית בין בני אדם ולכן פועלת כבר שנים במרחבים קהילתיים במקצועי וכמתנדבת.

 

סגור לתגובות.