ניצנים זית – עמק חפר

שם התכנית: זית (זהות יהודית תרבותית), עמק חפר
נוסדה בשנת: 2006 מחוז: עמק חפר
מעמד מוניציפלי: מועצה אזורית
גודל אוכלוסייה: 40,000

חזון התכנית:

הבניה קהילתית של הוויית חיים יהודית – על ידי הטמעת התרבות היהודית-ישראלית והפיכת השיח היהודי-תרבותי לחלק מחיי היומיום באמצעות לימוד, הכשרה, תמיכה, ארגון והצמחה של כוחות מקומיים ופעילויות יישוביות, מוסדיות ואזוריות שביסודן ערכים יהודיים.

מטרות התכנית:

  • יצירת מנהיגות יישובית ואזורית המבקשת להנהיג חיי קהילה ותרבות המשלבים את השיח היהודי תרבותי כחלק מחיי היום יום.
  • יצירת מעגל אזורי היוזם, יוצר ומחולל תרבות יהודית-ישראלית במרחב הציבורי, ולא רק צורך אותה. מעבר מקהל לקהילה.
  • הבניית זהות יהודית-תרבותית כתפיסה מרחבית כוללת, הן במערכת החינוך הפורמלית והן בבלתי פורמלית, בהובלה והנהגה של אנשי חינוך בעמק.
  • יצירת מרחב של מפגש ולימוד פתוח, חווייתי, מאתגר ורלוונטי, של המקורות היהודיים – העתיקים והחדשים – דרך ארון הספרים היהודי-ישראלי והשפה העברית על כל רבדיה.
  • הפיכת לוח השנה העברי למשמעותי בבניית הקהילה. לצד המסורות הקיימות, זית מחדש, מוסיף ויוצר מסורות חדשות, וכך מעשיר את העשייה התרבותית בעמק.
  • יצירת מרחב של מפגש ולימוד פתוח, חווייתי, מאתגר ורלוונטי, של המקורות היהודיים – העתיקים והחדשים – הממוקמים בארון הספרים היהודי-ישראלי וכתובים בשפה העברית על כל רבדיה.
  • הפיכת לוח השנה העברי למשמעותי בבניית הקהילה. לצד המסורות הקיימות, זית מחדש, מוסיף ויוצר מסורות חדשות, וכך מעשיר את העשייה התרבותית בעמק.

הפעילות שלנו…

מטרתה להעשיר ולעצב את חיי התרבות בעמק . אנחנו פועלים מתוך שיתוף פעולה עם הגופים הממסדיים ועם התושבים, על מנת להתחבר ולענות לצרכים העולים מן השטח. כדי להגיע לקהלים רבים, מילדים ועד ותיקים, אנחנו פועלים במספר רב של צירים: הצמחת מנהיגות יישובית ואזורית, מפגשי לימוד מקורות, אירועי חגים, מפגשי הורים וילדים, יצירה משותפת במערכות החינוך הפורמליות והבלתי פורמליות, ופעילויות שונות במרחבים הציבוריים של העמק.
כל הפעילות שלנו מהווה עוגן לעשייה יהודית-תרבותית בעמק  חפר.

ליצירת קשר:

עדי  נחשון – 054-9290060 , adizayit@gmail.com 
עלית גורן כץ – 052-4686746 – alitzayit@gmail.com

למידע נוסף ברשת:

האתר שלנו – http://www.hefer.org.il/zait

עמוד הפייסבוק שלנו – http://on.fb.me/1ehJB5r

סגור לתגובות.